Skip to main content

ΚΑΛΠΑΞΙΔΗΣ - CORINTH CANAL TENNIS CUP 2024 - FINALS

Ο ΚΑΛΠΑΞΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΦΤΑΣΕ ΣΕ ΔΥΟ ΤΕΛΙΚΟΥΣ,  ΣΕ ΜΟΝΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ CORINTH CANAL TENNIS CUP U14

Ο Καλπαξίδης Κωνσταντίνος συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο Corinth Canal Tennis Cup (Tennis Europe U14) με μια εξαιρετική πορεία σε δύο κατηγορίες. Στον τελικό των μονών, αντιμετώπισε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο σε έναν αγώνα που κρίθηκε στο τρίτο σετ. Η αναμέτρηση ήταν σκληρή, με εναλλαγές στο σκορ και μεγάλες συγκινήσεις, όμως ο Κωνσταντίνος, δείχνοντας τεράστια ψυχραιμία και αποφασιστικότητα, κατάφερε να επικρατήσει, κερδίζοντας το κρίσιμο τρίτο σετ με 6-0. Αυτή η νίκη τον οδήγησε στον τελικό, όπου θα αγωνιστεί για τον τίτλο του τουρνουά αύριο Κυριακή.

Παράλληλα, μαζί με τον συμπαίκτη του, Νικολούδη Λουκά, εξασφάλισαν θέση στον τελικό των διπλών χθες και σημερα αγωνίστηκαν στο τελικό. Καλπαξίδης και Νικολούδης έδειξαν εξαιρετική συνεργασία και τακτική, καταφέρνοντας να φτάσουν κοντά στον τίτλο, όμως  χάσανε τον τίτλο στο Super Tie Break με σκορ 6-10 (62 67 6-10)

O παίχτης της Sipitanos Tennis Academy, έδειξε για άλλο ένα τουρνουά οτι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση!